SKOKY NA LYŽÍCH: HS 134 ... muži

3. březen 2011 | 21.16 |

Druhý individuální závod skokanů na lyžích máme za sebou. Pro mě to byl jeden z atraktivnějších závodů, co se týče mé osoby. Protože to, co se v průběhu toho dělo, se jen tak někdy nezopakuje. Ty víš, Niki.
Ale rozhodně to byl velmi zajímavý závod a připravil mi nemalé nervy. Po prvním kole vedl mistr světa ze středního můstku, Rakušan Thomas Morgenstern před duem norských kluků, Andersem Jacobsenem a Andersem Bardalem. Tom Hilde by byl také někde mezi nimi, kdyby ustál dopad a nespadl by. Katastrofa to nakonec nebyla, protože byl průběžně 12. A svůj pád si dokázal dokonale vypočítat, protože spadl až za čárou, kde už se to nepočítá. Měli jste slyšet ty reakce diváků. Když spadl, všichni zmlkli. Jakmile však vyšla najevo, že spadl právě až za tou čárou, všichni jásali. Čtvrtý Nor, Johan Remen Evensen, byl 16. Z českých reprezentantů se do třicítky vešli dva, Roman Koudelka a Jakub Janda. Jan Matura skončil celkově 40. a Lukáš Hlava 47.
Druhé kolo nabídlo vynikající podívanou, protože první třinácta byla v pár bodech a všichni z nich měli šanci za vítězství. Nakonec byl z nich nejlepší čtvrtý po prvním kole, opět Rakušan, ale tentokrát Gregor Schlierenzauer! Po tom všem, co prožil v letošní sezóně, je to něco neuvěřitelného, a sám to tak řekl. Rakouskou dominanci potvrdil druhým místem Thomas Morgenstern a na třetí místo poskočil Švýcar Simon Ammann, kterého velmi vzal fakt, že pro jeho kamaráda a krajana Andrease Küttela to byl konec kariéry. Moji dva Andersové to zřejmě tlakově nezvládli, protože nejlepší z nich byl na 7. místě, a to Anders Bardal. 9. Anders Jacobsen, kterého to velmi mrzelo. 10. Tom Hilde a 14. Johan Remen Evensen. Roman Koudelka skončil 22. a Jakub Janda 28.