SEVERSKÁ KOMBINACE: HS 134/10 km ... muži

2. březen 2011 | 18.23 |

Opět by zde nemusel být ten dodatek "muži", ale pro pořádek. Takže druhý a zároveň poslední individuální závod sdruženářů máme za sebou.
Skokanskou část jsem neviděla, ale běžeckou už ano. A tu jim ztížila mlha, která se nad Holmenkollenem utvořila. Tak tedy prvním po skocích byl Nor Håvard Klemetsen před Jasonem Lamy Chappuisem z Francie a před Wilhelmem Deniflem z Rakouska. Dalšími Nory byl na 17. místě Jan Schmid společně s Magnusem Moanem, 23. Mikko Kokslien. Z Čechů byl nejlepší TomᚠSlavík na 11. místě, dále pak 22. Miroslav Dvořák, 34. Pavel Churavý a 43. Aleš Vodseďálek.
Do běžecké části vyběhl tedy první Håvard s 6 sekundami náskoku na Jasona. Zanedlouho ho však Jason doběhl a první místo už nepustil. Stal se novým mistrem světa. Stříbro a bronz si rozdělili Němci v závěrečném finiši v tomto pořadí Johaness Rydzek a Eric Frenzel. Na Håvarda zbyla bramborová 4. pozice. Jeho dalším krajanem v pořadí byl na 11. místě Mikko Kokslien, z něhož po skončení sršelo zklamání a také trochu smutek, myslím. 14. dojel Jan Schmid a Magnus Moan překvapivě neodstartoval. Stejně jako Aleš Vodseďálek. Nejlepším Čechem byl na vynikající 7. příčce TomᚠSlavík a rozhodně byl jedním z těch šastnějších. 20. skončil Miroslav Dvořák a Pavel Churavý 37.