SEVERSKÁ KOMBINACE: HS 106/10 km ... muži

26. únor 2011 | 18.12 |

Vím, že ten dodatek "muži" by tam být nemusel, když ženy nezávodí, ale aby v tom bylo jasno. Takže sdruženáři mají za sebou také svůj první závod. Skokanskou část museli absolvovat opět v mlze. V ní zvítězil Němec Eric Frenzel s nejdelším skokem 109,5 m. Druhý byl domácí Nor Håvard Klemetsen a třetí Francouz Jason Lamy Chappuis. Domácí naděje se vkládaly do Magnuse Moana a Mikka Koksliena. Do běžecké části startovali z 23. a 24. místa. Slibné pozice. No nevytěžili z toho to nejlepší, ale já jsem spokojená. Čtvrtým Norem byl Jan Schmid na 8. místě. Češi byli po skocích docela vysoko zásluhou Tomáše Slavíka na 12. místě, dále pak Miroslav Dvořák na 28. místě, Aleš Vodseďálek na 33. místě a Pavel Churavý na 40. místě.
Do běžecké části tedy nastoupil Eric s 19 sekundami náskoku na Håvarda a 32 sekund na Jasona. Samozřejmě neměl nejmenší problém to neudržet, takže si zaslouženě dojel pro zlato. Pro stříbrnou medaili, a také německý double, si dojel Tino Edelmann. Bronz tak po boji s Edelmannem patří Rakušanovi Felixi Gottwaldovi. Stále jsem dopředu poháněla Mikka s Magnusem, mno ... zklamaná ale nejsem. Mikko nakonec skončil na 6. místě. Bylo vidět, že je docela spokojený, ale také, že chtěl výš. Na děleném 9. místě skončil Håvard, na 11. Magnus a Jan na místě 24. Z Čechů byl opět nejlepší TomᚠSlavík, který získal úžasné 11. místo, poté Miroslav Dvořák na 23. místě, Aleš Vodseďálek na 39. místě a Pavel Churavý do běhu neodstartoval.