KLASICKÉ LYŽOVÁNÍ: Sprinty

25. únor 2011 | 18.43 |

Nikdo nezahálel, a tak už máme i první mistry a mistryně. A to ze včerejška. Konaly se volné sprinty. Samozřejmě mužů i žen.
Hned v první okamžik, co jsem pohlédla na obrazovku, jsem už neseděla doma u televize, ale duchem jsem byla přítomna tam. Tra byla podle mě naprosto férová a líbila se mi. Stoupáníčka, rovinky, sjezdy. Super.
Byl to nádherný pocit zjistit, že úplně první medaile ze šampionátu patří Norsku. A to v ten moment, kdy cílem projela na prvním místě Marit Bjørgen. Byla jsem naprosto pohlcena štěstím a radostí. Musí to být nádherné vyhrát před tolika místními fanoušky, v areálu, kde vyrůstáte, kde závodíte, kde to znáte jako své boty ... pro stříbro si dosprintovala obhájkyně zlata z Liberce, Italka Arianna Follis a třetí místo patří Slovince Petře Majdič.
Jediná Češka v poli se z kvalifikace nedostala a skončila až na 55. místě. Norky byly samozřejmě úspěšnější, kromě Marit to byla ještě Astrid Uhrenholdt Jacobsen na 9. místě, Maiken Caspersen Falla na 13. místě a Celine Brun-Lie na 14. místě. Dvě posledně jmenované doplatily ve vyřazovacích bojích na pád.
Mužské sprinty byly pro mě také velmi stresovou záležitostí. Finále bylo ryze severské, protože ho absolvovali 2 Noři, 3 Švédi a 1 Estonec. Asi vám nemusím říkat, v co jsem doufala. No rozhodně zklamaná nejsem. Vítězství si naprosto zaslouženě vyjel Švéd Marcus Hellner, který nedal nikomu jinému šanci. Stříbrná pozice skvělá od Pettera Northuga a bronz získal další švédský reprezentant Emil Jönsson. Smutný je asi obhájce titulu z Liberce, Ola Vigen Hattestad z Norska, který obsadil 4. místo. On se s tím ale popere, je to Viking ...
Češi sice postoupili v dvojitém zastoupení z kvalifikace, ale to bylo všechno. Martin Koukal skončil 23. a Dušan Kožíšek 24. Petr Novák se z kvalifikace neprobojoval, skončil 52.
Noři také nebyli stoprocentní. Jediným, kdo zůstal ve spárech kvalifikace, byl Øystein Pettersen na 41. pozici. Dále 13. skončil Anders Gløersen a 17. Eirik Brandsdal. K nim se samozřejmě připojují Petter a Ola Vigen.
Všem z celého srdce gratuluji a přeji ještě dvakrát tolik úspěchů!

Graficky:

ŽENY:

1 Marit Bjørgen NOR
2 Arianna Follis ITA
3 Petra Majdič SLO
4 Vesna Fabjan SLO
5 Justyna Kowalczyk POL
6 Alena Procházková SVK
7 Laure Barthelemy FRA
8 Charlotte Kalla SWE
9 Astrid Uhrenholdt Jacobsen NOR
10 Hanna Brodin SWE

MUŽI

1 Marcus Hellner SWE
2 Petter Northug NOR
3 Emil Jönsson SWE
4 Ola Vigen Hattestad NOR
5 Jesper Modin SWE
6 Peeter Kummel EST
7 Alex Harvey CAN
8 Nikolay Morilov RUS
9 Dario Cologna SUI
10 Andrew Newell USA

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 ˇ 2 ˇ 3 ˇ 4 ˇ 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře