AL: Ga-Pa: Slalom ... ženy

19. únor 2011 | 17.23 |

Poslední ženskou disciplínou byl dnešní slalom. Ranní počasí nebylo nejlepší, ale druhé kolo už probíhalo za sluníčka.
První kolo absolvovalo 111 lyžařek, pouhých 69 dokončilo, rovných 40 jich nedokončilo a 2 neodstartovaly. Vyhrála ho s přehledem závodnice se startovním číslem 1, Marlies Schild z Rakouska, jakožto největší favoritka. Za ní držela vynikající příčku Finka Tanja Poutiainen a třetí byla také Rakušanka, Kathrin Zettel. Šárka Záhrobská vzhledem ke své "formě" zajela až 15. čas a vyhlídky byly bledé. Eva Kurfürstová obsadila 37. místo, Michaela Smutná a Martina Dubovská závod nedokončily. Norská reprezentantka se na start nepostavila ani jedna.
Druhého kola se jako v obřím slalomu zúčastnilo 60 lyžařek. 51 z nich dokončilo, 8 nedokončilo a 1 byla diskvalifikovaná. Nabídlo skvělou podívanou, teda aspoň mě se zdálo, a moc se mi to líbilo. Pro své první zlato si dojela ta nejlepší v pravém slova smyslu, tedy Marlies Schild, na druhé místo se díky horší jízdě Finky posunula Kathrin Zettel a bronzovou medaili si odnáší Švédka Maria Pietilä-Holmner. Šárka Záhrobská si oproti prvnímu kolu o trošku polepšila, a to na 12. místo. Eva Kurfürstová napodobila reprezentačního kolegu ze včerejška, Kryštofa Krýzla, a obsadila celkově to "populární" 31. místo. Ženy tedy vybojovaly své poslední medaile a patří jim zasloužená gratulace i za celé ty dva mistrovské týdny!