AL: Ga-Pa: Obří slalom ... muži

18. únor 2011 | 15.20 |

Po ženách dnes v obřím slalomu pokračovali muži. Mlha už je nesužovala, takže se všechno odjelo podle plánu.
První kolo vyhrál "náš" Aksel Lund Svindal z Norska, což mě velice potěšilo a těšila jsem se domů na druhé kolo. Druhý byl za ním jen o 5 setin sekundy Rakušan Philipp Schoerghofer a třetí Ivica Kostelić z Chorvatska. Čeští borci se na start postavili 4. Pouze však 1 proklouzl sítem první třicítky, a to Ondřej Bank z místa 12. Na nepopulární 31. pozici se umístil Kryštof Krýzl, 38. Adam Zika a 57. Martin Vráblík. Avšak všichni měli zajištěnou účasti v kole druhém. Norských reprezentantů se do závodu vrhla taktéž čtveřice - Aksel Lund Svindal, který vybojoval průběžné vedení; Kjetil Jansrud na 9. místě, Leif Kristian Haugen na 14. místě a Truls Ove Karlsen na 22. místě. Z celkového počtu 98 jich první kolo dokončilo 76, 20 jich nedokončilo a 2 byli diskvalifikováni.
Druhého kola se zúčastnilo 60 lyžařů, stejně jako včera žen. První třicítka v obráceném pořadí a druhá třicítka v normálním pořadí po nich. Nejlepší jízdu a samozřejmě tu vítěznou jízdu předvedl velký favorit útočící ze 4. místa, Američan Ted Ligety. Stříbro vybojoval podobným způsobem jako včera jeho krajanka Tessa Worley, Cyprien Richard z Francie. A bronzovou medaili získal druhý po prvním kole, Philipp Schoerghofer z Rakouska. Bohužel Aksel Lund neudržel vyjetou pozici a naneštěstí skončil na bramboře, 4. místě. Hned za ním, na 5. místě, se umístil Kjetil, 16. Leif Kristian a 25. Truls Ove. Ondřej Bank bohužel nezajel jízdu, jakou by si představoval, a klesl tak na 19. místo. Kryštof Krýzl neopustil to svoje nevděčné 31. místo, na němž celkově skončil. 36. skončil Adam Zika a Martin Vráblík do druhého kola nenastoupil. Do cíle se dostalo 53 z 60 závodníků, 3 nedokončili a 4 nestartovali. Vítězům patří gratulace a čest poraženým!