18. září 2008 | 19.59 |
›

Tak vyjádření k závodu.

Je mi líto,že to tak dopadlo.Časem pochopíte.

Závod 125 začal normálně v souladu s rozpisem.V 18:00 našeho času.Od startu se od čela dostal Pol Espargaro a mé srdéčko poskočilo.Jakmile si vytvořil náskok,byla jsem štěstím bez sebe.Ale bála jsem se,aby to udržel.A měla jsem proč mít strach.Ne,že by to byl přímo strach,ale...Ke konci se na něj dotáhl Nicolas Terol,ale mě to nevadilo,protože mu fandím.A teď komu to přát víc.Oba dva by vyhráli svůj první závod kariéry a oběma fandím.Převažoval u mě Pol.Jenomže to dopadlo obráceně.Pola předjel Nico a po pár kolech se začal na okruh snášet déšť.V asi 18.kole se dostal zpět do čela a páskou projel první.V nadcházejícím kole však traťoví komisaři vyvěsili červenou vlajku a závod byl zastaven.Jenže nevyhrál Pol,i když proťal poslední kolo jako první,ale Nico,protože se počítá průjezd toho předešlýho,tedy předposledního.Nezapomenu na Polovu reakci,když mu řekli,že je druhý.Byl smutný,ale postupem času si uvědomil,že to není tak špatný a usmíval se.Samozřejmě,že Nicovi to přeju taky.A moc.

Závod byl zastaven kvůli dešti.Na trať se snášel hustý a prudký déšť.Na rošt se seřadili jezdci 250.Celkem jsem nechápala z toho,jak se všichni hrnou zpět do boxů.Pak mi to ale došlo.Závod byl přesunut až za MotoGP.

Když se blížil start MotoGP,byla trať sice mokrá,ale nepršelo.Po startu se do vedení dostal Dovi,což mě moc nepřekvapilo,jelikož už několikrát předvedl,že na vodě umí.Pak ho ale vystřídal Nicky a já se modlila,ať už je konec závodu a ať vyhraje před domácíma fanouškama a rodinou.Po tom zranění by to bylo fantastické.Výjimečně byl vzadu Vale,ale bylo mi jasný,že se bude hnát dopředu.A taky to tak bylo.Předjížděl až se dostal za záda Nickymu.Tušila jsem,že se to stane.Vale vedl.A když se Vale dostane na první místo,je těžké mu ho jen tak vzít.Touto dobou však začal sílit déšť,který znovu zkrápěl okruh.Nicky začal ztrácet a přibližoval se mu třetí Jorge Lorenzo.Nestihl ho předjet,protože byla vyvěšena červená vlajka.Znovu.Já byla ráda,protože jsem si pro Nickyho přála to druhý místo.Teď však přišla na řadu otázka,jestli a kdy se pojede závod 250.Na okruhu začalo příšerně foukat,a tak se všichni usnesli,že závod bude zrušen.Byla jsem naštvaná,ale pochopila jsem,že je to pro dobro jezdců.

Dojem ze závodů:líbilo se mi to,okruh je zajímavý,jen škoda počasí a těch 250...