SnL: Bischofshofen = triumf Toma a Thomase

7. leden 2011 | 21.43 |

Takže včerejškem skončilo letošní turné. Na jednu stranu mi je to líto a zase si připadám, že jsem si to neužila. No na tu druhou je to pocit štěstí. Jak napovídá titulek, triumfy se týkaly jedněch z mých nejoblíbenějších.
Středeční kvalifikaci vyhrál náš norský Tom Hilde, což znamená celkově potřetí v letošním T4M. Soupeřem v KO souboji v prvním kole čtvrtečního závodu mu byl Rus Pavel Karelin, ten však skok silně nezvládl a nepostoupil do kola druhého. Zato Tom první kolo vyhrál před Thomasem, kterému už pomalu všichni říkali vítěz letošního turné. Do druhého kola postoupilo duo Čechů - Roman Koudelka a Borek Sedlák. Nakonec skončili 25. a 29. Což je hrůza.
Druhé kolo probíhalo bez nějakých velkých problémů. Zase se v něm nedařilo Gregorovi. Uvidíme, jak se vypořádá s harrachovským mamutem (ale to jsem off). No ale asi kolem nejlepší desítky jsem si uvědomila, že je to poslední závod letošního turné a já tu sedím, jak pařez. Tak jsem se v mysli trochu povzbudila. Závěr gradoval, komentátor měl pravdu. Manuel Fettner, Martin Koch, Simon Ammann, Andreas Kofler, Thomas Morgenstern a Tom Hilde. Všichni šli po svém skoku na čelo. A to značí, že Tom to dokázal. Dokázat porazit Thomase, což všichni neskutečně hrotili. Měl dokonalou radost spolu s kamarády z týmu, Andersem, Bardíkem, Johanem, Bjørnem a já nevím, kdo všechno tam ještě byl. A samozřejmě Mika. No ale dokázal to i Thomas. Stal se dalším vítězem turné. Vítězem letošního turné. Vítězem Four Hills Tournament 2010/2011! Mám obrovskou radost, a oni měli taky. Taky spolu s kamarády z týmu, Kofim, Wolfim, Gregorem, Manuelem, Martinem ... no a nesmíme opomenout Alexe.

Co říci závěrem? Bylo to krásné. Ale tak každé turné je krásné a vryje se mi do paměti. Posledních pět turné si pamatuju docela dobře. Potěšilo mě hodně kluků, jak si vedli. Samozřejmě Thomas, Tom a jejich souputníci z kádrů, i Finové jako Ville, i když to dopadlo tak, jak to dopadlo, Anssi, Matti i Olli. Češi průměr.
Už teď se těším na to příští turné s nadějí, že teď už to snad Gregorovi vyjde. Anebo mu to zůstane napořád zakázáno? Doufám, že ne. Po svých kamarádech Wolfim, Kofim a Morgim by Schlieri mohl v rakouské nadvládě pokračovat. Ale říkala jsem si přesně to samé (myslím) v loňském roce a ve stejnou dobu, a jak to dopadlo. Zase mu to zakřiknu. Ale nechci! Mno ... nechme se překvapit, je to přeci jenom ještě příliš daleko.

Teď se soustřeďme na nadcházející víkend, v němž se mají konat lety u nás v Harrachově. Záměrně užívám MAJÍ, protože známe závody v ČR. A já bych tak ráda viděla lety, doufám, že matička příroda se sželí a dovolí, aby se to uskutečnilo.
Takže zavíráme kapitolu T4M 10/11 a pokračujeme v SP. Zítra.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře