SnL: 2010/2011 4 Hills Tournament / Turné 4 můstků

2. leden 2011 | 21.50 |

Ano, je to tady zase. T4M ... opět. Myslím si, že článek se nehodí, ale stejně ho píšu. Nehodí se proto, že jsme přesně uprostřed turné. Je za námi německá část, tedy Oberstdorf i Garmisch-Partenkirchen. A dnes se konala kvalifikace na zítřejší závod v Innsbrucku. Z toho mám smíšené pocity, protože to neuvidím. Strašně zuřím. Závod je v 13:30 a já domů přijdu ve čtyři. Že bych stihla posledního skokana? Hm, možná ... :-// Ale dnešní kvalifikace byla docela úspěšná, myslím. Ale zdá se mi, že ty dvojice jsou letos úplně příšerně nalosovaný, a to na každým závodě. A to přidává na tom, že KO souboje čím dál víc zbožňuju.

Oberstdorf byl ráj. Teda aspoň pro mě. Nu, vyhrál Thomas. Jako úplná paráda. Trošku mě překvapilo, když se začaly vynořovat zprávy, že Thomas bude ten, kdo celé turné vyhraje a že dokonce vyhraje všechny čtyři závody. Sama jsem nepředpokládala, že bude takovým favoritem, ale přiznávám, těší mě to. Tak v Oberstdorfu ho na stupních doplnil Matti Hautamäki a poprvé v kariéře Manuel Fettner. Z toho mám radost.

Garmisch-Partenkirchen byl ... řekněme zajímavý. Kvalifikace na Silvestr proběhla poměrně v poklidu, zato závod byla noční můra. Asi deset dvojic do konce prvního kola to začalo. Dosud stabilní vítr začal jančit. Sílil a měnil se každou sekundu. Nebylo možné určit směr, kudy vane a všichni měli obavy. A muselo přijít i to, že na to někteří "vyvolení" bohužel doplatili. A nejvíc Ville. Ville Larinto. Nejdelší skok závodu - 140,5 m. Ale za jakou cenu, za přetržený přední vaz v koleni, nevím v kterým. A to v letové fázi nevypadal na to, že spadne. Až když doskočil a chtěl se vyšvihnout svým dokonalým telemarkem. Bohužel to neustál a bylo to. Komentátor tvrdil, že si myslí, že to bude něco s kotníkem, no já měla hned podezření, že to odneslo koleno. Je mi to tak strašně líto, měl obrovskou formu, začalo se mu dařit, vyhrál ... a teď tohle. Zřejmě konec sezóny a zítra ve Finsku operace. Takže tímhle ty trable v Ga-Pa začaly. Potom to bylo strašně nespravedlivé snad ke každému skokanovi. Až na pár výjimek ... jednou z nich byl Simon, i když uznávám, že zvítězil oprávněně. Možná měl méně zlé podmínky, ale skok to byl parádní. Karelin na druhém místě překvapil, no já z toho radost nemám. A Malysz na třetím místě, takový standard. Bylo ale krásné vidět Anssiho na tom druhém místě za Jannem delší dobu. Z jeho 6. (myslím :D ) místa mám obrovskou radost. A z Thomasova kvartetu nebude nic. Jako nijak mě to neštve, má stále velikou možnost vyhrát to celé, takže nepanikařím.

A zítra tedy Innsbruck. Myslím, že můj nejoblíbenější můstek z T4M a já to neuvidím. To je k zlosti. No mám radost, že se vrátil Gregor. V Oberstdorfu a Ga-Pa mi neskutečně chyběl a dnes tam konečně byl. Nebylo to nic uchvacujícího, ale já jsem spokojená. Myslím, že to půjde a brzo se vrátí do formy. Normálně mi srdíčko poskočilo, když jsem ho tam uviděla ... mno, končím, začínám žvástat hlouposti ... takže zítra na vás kluci budu v té budově, co si říká škola, úpěnlivě myslet.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře