Le Tour de France

2. srpen 2010 | 17.32 |

Tady jsem vám připravila malé ohlédnutí za letoší Tour de France z mého pohledu.
Počáteční prolog vyhrál, jak jinak, Fabian Cancellara. Logicky vyplynuto se dostal do žlutého trikotu, ale nic to ještě neznamenalo. Po druhém dnu si Cancellara udržel vedení, ale den následující se do žlutého oblékl Sylvain Chavanel. Tomu to ale nevydrželo ani 24 hodin, protože se do žlutého vrátil Fabian. V této třetí etapě se zranil Frank Schleck a musel odstoupit s tím, že má zlomenou klíční kost. Což mi bylo neskutečně líto...
Fabian Cancellara si udržel vedení následující tři dny, poté mu žlutou barvu sebral opět Sylvain. Tomu to znovu nevydrželo ani těch 24 hodin a vedení se ujal Cadel Evans. Tuto etapu vyhrál Andy Schleck a dostal se v průběžném pořadí na druhou pozici. Jen tak mimochodem jsem skákala asi osmdesátčtyři metrů vysoko z toho jeho vítězství, ale držela jsem se při zemi. :D Po deváté etapě se můj Andy dostal poprvé v kariéře do žlutého dresu. Ani nevím, kolik jsem těch metrů nad zemí byla teď, ale to je jedno. :D Důležité bylo, že Andy vedl. A moc mu ta žlutá slušela (mimochodem). Po etapě 10 a 11 se jeho náskok před Albertem Contadorem snížil z 41 na 31 sekund, ale zůstávala jsem relativně v klidu. Po dalších třech etapách byl Andy stále ve vedení, ale...Přišla osudná 15. etapa a v ten okamžik Andy prohrál žlutý trikot. Je to známé, všichni, kteří se zajímají, to vědí. Když chtěl Andy nastoupit a utéct Albertovi, spadl mu řetěz. Zatímco se Andy zaobíral svým řetězem, Alberto ujížděl. Nebudu tady rozmazávat svoje pocity a názory na to, kdo co udělal špatně a jestli si to Andy zasloužil za to, že ve třetí etapě nečekal na ostatní. Jen jsem se asi nikdy neměla dozvědět, že nebýt toho, Andy by celou Tour vyhrál o pár setin sekundy. Ale to je to KDYBY a to, jak jsem napsala v jiném článku, by měli zrušit.
Takže prostě, od 15 etapy byla Tour pod vedením obhájce titulu Alberta Contadora. I když jsem v koutíčku duše doufala, že mu to Andy ještě vezme, nestalo se. Ani po etapě na Tourmalet, kterou Andy vyhrál. To už jsem si řekla, že bude druhý, a že je to krásné. Mám ten pocit, že tuto etapu na Tourmalet Alberto Andymu nechal. Ale to je jedno, aspoň mě. Prostě ji vyhrál a tečka. Je to můj hrdina. :)
V průběhu jediné časovky (předposlední etapa) jsem valila oči. Andy že stáhl Alberta na jedinou sekundu! Nechtěla jsem tomu věřit. A věděla jsem proč. Andy to zezačátku přepálil a od poloviny mu začal Alberto ujíždět. Rozestup se zastavil na čísle 39. Bylo to jasné. Alberto obhájil vítězství na Tour de France a vítězství to bylo s číslem 3. Gratulace! :) Andy může být spokojený s druhým místem, a já jsem pevně přesvědčena, že příští rok už Tour bude jeho. Loni byl taky druhý, ale daleko za Albertem. Letos byl druhý, ale blízko Alberta. A příští rok už bude první a bude mi jedno, kde je Alberto.
Jsem ráda, že Alberto vyhrál, i když jsem tajně doufala v Andyho triumf. Andy aspoň jako druhý v historii vyhrál hodnocení jezdců do 25 let. Nemůžu si pomoct, ale ten bílý trikot mu sluší ze všeho nejvíc, proto je škoda, že příští rok už tu šanci mít nebude, protože bude nad limitem. A právě to je čas na to, získat trikot žlutý...
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Le Tour de France niki 02. 08. 2010 - 19:33
RE: Le Tour de France marit 02. 08. 2010 - 19:50
RE: Le Tour de France niki 02. 08. 2010 - 20:31
RE: Le Tour de France marit 02. 08. 2010 - 20:40
RE: Le Tour de France niki 02. 08. 2010 - 20:44
RE: Le Tour de France marit 02. 08. 2010 - 20:47
RE: Le Tour de France niki 02. 08. 2010 - 20:50
RE: Le Tour de France marit 02. 08. 2010 - 20:52
RE: Le Tour de France niki 03. 08. 2010 - 19:28